TeknoYangın Whatsapp

Simülasyon

Pyrosim/FSD

Pyrosim, yangın Dinamiği Simülatörünün (FDS) Grafiksel Bir Kullanıcı Arayüzüdür. Pyrosim, Karmaşık Yangın Modellerinin Detaylarını Hızla Oluşturmanıza ve Yönetmenize Yardımcı Olur . Cad Modellerini İçe Aktar

PyroSim, AutoCAD DXF ve DWG dosyalarını içe aktarır. PyroSim bir DWG / DXF dosyası alırken, tüm 3B yüz verilerini engeller ve diğer tüm verileri (çizgiler, eğriler vb.) Ayrı CAD  değerlendirir.

Alternatif olarak, GIF, JPG veya PNG formatındaki bir çizim alınabilir ve daha sonra modelinizi doğrudan resmin üzerine hızla çizmenize yardımcı olmak için arka plan olarak kullanılabilir. Birden Çok Kafes Yönetme

PyroSim, birden fazla kafes oluşturmanıza ve doğrulamanıza yardımcı olacak araçlar içerir. Birden çok kafes şunları yapmanıza olanak sağlar: çözümü hızlandırmak için paralel işlemeyi kullanın, hücre sayısını ve çözüm süresini azaltmak için kafeslerinizi geometriye uygun hale getirin ve farklı kafeslerin ilgilenilen bölgelere odaklanmasını değiştirin.

                                       Birden Çok Mesh Yönetme

PyroSim, birden fazla mesh oluşturmanıza ve doğrulamanıza yardımcı olacak araçlar içerir. Birden çok mesh şunları yapmanıza olanak sağlar: çözümü hızlandırmak için paralel işlemeyi kullanın, hücre sayısını ve çözüm süresini azaltmak için kafeslerinizi geometriye uygun hale getirin ve farklı kafeslerin ilgilenilen bölgelere odaklanmasını değiştirin. 


Entegre Paralel İşleme

PyroSim, MPI kullanarak paralel bir simülasyon başlatmak için destek içerir. Birden fazla çekirdekli veya CPU'lu tek bir makine için paralel işleme entegre bir araçtır ve tüm detaylar sizin için yönetilir.

Yapmanız gereken tek şey birden fazla kafes tanımlamak ve ardından çözüm menüsünden FDS Paralelini Çalıştır'ı seçmek. PyroSim, birden fazla bilgisayardan oluşan bir ağ kümesinde bir FDS simülasyonu çalıştırmak için de yükseltilebilir. PyroSim içinden bir küme simülasyonu başlatmadan önce, düğüm yükleyici katılacak her bilgisayara yüklenir. Şimdi mümkün olacak

simülasyonu herhangi bir sayıda bilgisayarda çalıştırabilir. 

HVAC Sistemleri

FDS 6'daki önemli yeni bir özellik, HVAC (Isıtma, Havalandırma ve Klima) sistemlerinin CFD simülasyonuna entegre edilmesidir. HVAC sistemi kirleticileri taşıyabilir ve bina içerisindeki ısıyı sağlayabilir. HVAC sistemleri kanallar, düğümler, fanlar, ısı eşanjörleri (hava bobinleri) ve damperler kullanılarak tanımlanır. Hepsi PyroSim'de düzenlenebilir ve görselleştirilebilir.

HVAC sistemi herhangi bir analizden bağımsız olarak modellenebilir. Ayrıca, duman tahliye etmek veya merdiven boşluğu basınçlandırmasını sağlamak için kullanıldığında bir bina için koruma sisteminin bir parçası olarak hizmet edebilirler.


Mevcut FDS Modellerini İçe Aktar

Mevcut bir FDS modeliniz varsa, PyroSim'e kolayca alabilirsiniz. Tüm model bilgileri, düzenleme ve görselleştirme için içe aktarılacak ve hazır olacaktır.

Bu, PyroSim'e ithal edilen bir FDS doğrulama modelini gösterir.


Smokeview Son İşleme

Analiz sırasında herhangi bir zamanda NIST'in Smokeview programı başlatılabilir. Bu program duman, sıcaklıklar, hızlar, toksisite ve FDS analizinin diğer çıktılarını görüntülemenizi sağlar. PyroSim ayrıca XY zaman geçmişi çizimleri için destek içerir.