+1 234 5678900

Köpüklü Söndürme, Köpüklü Yangın Korunma Sistemleri, Kapalı Sprinkler Köpüklü Yangından Korunma

KÖPÜK YANGIN KORUMA SİSTEMLERİ KAPALI KAFA KÖPÜK YANGINDAN KORUNMA BÖLÜM 1 - GENEL İşin l.01 Kapsamı A. Sözleşme Şartları ve Bölüm 1 gereksinimleri Bu bölüm altında çalışmalarını yönetir. B. İlgili Çalışma Başka Yerde Belirtilen 1. Su Depolama Tankı (ler) 2. Yangın Pompası (ler) 3. Yeraltı Yangın Suyu Şebeke Hizmeti ve irtifak hakkı 4. Yangın Hidrant (ler) 5. İtme Çekme 6. Yangın Pompa Binası 7. Firestopping C. 3x3LV sulu film oluşturan köpük AFFF (preaction) (kuru boru) (ıslak boru) için yağmurlama koruması (insert tehlike Adı burada) sağlayın. 1. (çizimlerde gösterildiği gibi zonlu 3x3LV (preaction) (kuru boru) (ıslak boru) yağmurlama sistemi (ler), ve NFPA (16A) uyarınca (231) (231C) (İşte Sistemleri Sayısı belirtiniz) sağlayın 13). 3x3LV (preaction) (kuru boru) (ıslak boru) yağmurlama sistemi yükseltici (ler) gösterildiği gibi Yangından Korunma Odaya sağlanacaktır (İşte Sistemleri Sayısı belirtiniz) sağlayın. 2. 3x3LV (preaction) (kuru boru) (ıslak boru) yağmurlama sistemi (lar) çizimlerde belirtildiği gibi deşarj yoğunluğu, yağmurlama aralığı ve tasarım alanı gereksinimlerine uygun olmalıdır. Yağmurlama (165) (212) (286) için puan edilecektir (Sistem denetim basınçlı hava ile sağlanacaktır) F °. 3. Yüklenici boyutları ve boyutları çizimlerde belirtilen vb boru, bağlantı parçaları ve vanalar, yönlendirme belirlemek için sorumlu olacaktır, minimum kabul edilebilir olmalıdır. Büyük boyutları Sahibi hiçbir ek ücret ödemeden, Yüklenicinin hidrolik hesaplamalar başına gerekebilir. Boru, bağlantı parçaları, vanalar, vb Sahibi görüşüne göre, tesisin çalışmasına engel olan, yerlere monte edilmemelidir. 4. NFPA (13) (16A) (231) (231C) gereksinimleri, bir yağmurlama sistemi içinde deşarj eşitliğinin sağlanması için,% 15 maksimum varyasyon her sistemde tüm deşarj cihazlar için kabul edilebilir olacaktır ki uygulanır. Sistemler ızgaralı olabilir, döndürülebilir ya da bileşik, bunu gerçekleştirmek için, vb tasarım ilmekli. İnce boru boyutuna veya yön değişiklikleri için gerekli olanlar dışında, sistem boşaltma dengelemek için basınç kaybını arttırmak amacıyla ilave edilmez. 5. Yüklenici sistemlerinin deşarj ile eş zamanlı olarak oluşan, hesaplamalar tüm sprinkler (hortumlar) deşarj içerecektir NFPA 13 uyarınca hidrolik hesaplamalar sağlayacaktır. hidrolik hesapları su mevcut basınçta beklenen gerçek yağmurlama deşarjları göstermek zorundadır. a. Hidrolik hesaplamalar bilgisayar özellikle yağmurlama sistemleri hesaplamak için tasarlanmış bir program ile, oluşturulan edilecektir. D. Bir köpük konsantresi (olacak) rezerv kaynağı bağlı önceden gerekli (değildir).

E. Hesaplamalar NFPA 11 uyarınca bir köpük konsantre boru tesisatı için temin edilecektir.

F. iç basınçlı kap konfigürasyonunda şekillendirilir Buna-N mesane güçlendirilmiş bir naylon bir (dikey) (yatay) silindirik çelik ASME kodlu basınç oranlı araç olacaktır köpük mesane tank sağlar. Tank (lar) 175 psi çalışma basıncı için tasarlanmış ve hidrostatik en az 262 psi test edilecektir. Tank iç ek korozyon direnci için bir epoksi yalıtıcısı ile kaplanacaktır. Mesane tankı (ler) UL veya FM sisteminde kullanılan konsantresi ve dozajlama (ler) türü ile birlikte kabul edilir. mesane tankı gerekli tüm çıkışları ile tam olmak ve tank çapı veya iki eyer eşit sürekli kaynaklı etek gibi uygun destekler gibi destekler. Mesane deposundaki ilişkili Döşeme, bronz boru ve bağlantı parçaları içermelidir vana adı ve çalışma konumu ve kırılmaya dayanıklı polikarbonat görüş göstergesi tasvir güvenli etiketinde dört 1 "bronz top vanalar. Mesane tankı, Oranlayıcı (lar) ve konsantre köpük bir tek üreticinin ürün olacaktır. mesane tankı, bir Ansul Bölüm No._ olacaktır. 1. köpük mesane tankın büyüklüğü çizimleri belirtilen boyuttan daha az olmayacaktır. 2. Oran denetleyici oranlama birimleri çizimlerde belirtilen minimum boyut (ler) ile köpük sistemi yükseltici (ler), üzerine sağlanacaktır. 3. Hesaplamalar NFPA 11 uyarınca bir köpük konsantre boru tesisatı için temin edilecektir. G. (,) _ (bir ısı algılama sistemi sağlayın (İşte Bölgeleri Ekle Numarası) bölge (ler) bölünmüştür (İşte Bölgeleri Ekle Sayısı) ön tepkili sprinkler sistemi (ler) bölgesini (ler) eşleşecek. Burada belirtilen ısı algılama sistemi, bir nokta tipi oranı telafi ısı algılama sistemi olacaktır. H. sesli ve görsel sinyal cihazları, ve diğer yangın alarm ve burada gerekli denetim aygıtları sağlayın. I. (sert kablolu sağlayın, UL izlemek ve çizimler üzerinde belirtildiği gibi köpük öncesi eylem sistemi (ler), ve ısı algılama sistemleri kontrol etmek için kontrol panelini listelenir.) (J. İtfaiye) (Central Station) ortak alarm ve arıza sinyallerinin yeniden iletimi için bir telefon kravat rölesi sağlayın. K. Testi köpük sistemleri ve yeni yangın algılama ve alarm sistemleri. L. bir operasyon ve bakım kılavuzu sağlayın. M. rekor çizimleri sağlayın. N. Tren sistemlerinin işletilmesi ve bakımı Kullanıcı personeli.

1.02 Kodlar ve Standartlar Aşağıda listelenen C. yayınlar, bu tarifnamenin bir parçasını oluştururlar. Bu şartname tarafından değiştirilmediği sürece , tüm iş aşağıdaki kodları ve standartların gereklerine uygun olmalıdır : Düşük Genişleme Köpük 1. NFPA 11 -19 ( _ ) Edition "Standart ve Kombine Ajan Sistemleri " 2. NFPA 13-19 ( _ ) Edition " Yağmurlama montajı için Standart Sistemleri " 3. NFPA 16-19 ( _ ) Edition " Deluge Köpük Su Standart Yağmurlama ve Köpük Su Püskürtme Sistemleri " 4. NFPA 16A - 19 ( _ ) Edition " için tavsiye edilen uygulama Kapalı Kafa Köpük Su Yağmurlama Sistemleri Kurulumu " 5. NFPA 231-19 ( _ ) Edition " Kapalı Genel Depolama " 6. NFPA 231C - 19 ( _ ) Edition " Malzemelerin Raf Depolama " 7. NFPA 70-19 ( _ ) Edition " Ulusal Elektrik Kodu " 8. NFPA 72-19 ( _ ) Edition "Ulusal Yangın Alarm Kodu "

Başvurulan kodları veya standartları ve bu şartname arasında bir çelişki varsa B., bu çözümü için yazılı olarak Sahibinin dikkatine çatışmayı getirmek için Yüklenicinin sorumluluğunda olacaktır. C. Uygulanabilir Yayınlar: 1. Fabrika Karşılıklı Onay Kılavuzu (Ekipman, Malzeme, Varlıklarını Koruma Hizmetleri) (Üç Aylık Takviyeler 19 (_),.) 2. Underwriters Laboratories, Inc. (UL) yayın: (Üç Aylık Takviyeler ile 19 Ocak (_)) Yangından Korunma Ekipmanları Dizini 1.03 Nitelikler A. Yüklenici başarıyla köpük yangın söndürme sistemleri, ısı algılama sistemleri ve alarm sistemleri yüklü olmalıdır, ya da Yüklenici bir Taşeron gibi gerekli tecrübeye sahip bir sözleşme anlaşma olacaktır. Projeler, konumları ve temas kişilerin telefon numaralarının B. isimleri Yüklenici veya onun Taşeron köpük söndürme sistemleri ve yangın algılama ve alarm sistemleri yüklü en az iki kurulumlar için sağlanacaktır. C. Proje Yöneticisi Yüklenicinin aşağıdaki niteliklere birini sahip olacaktır: Düzenli tasarım ve / veya yangın koruma sistemleri inşaat denetimi yapan 1. profesyonel mühendis, ya da 1.05 Standart Ürünler Malzeme ve ekipman kendi üreticilerinin standart ürünler olacaktır 1.06 İsim Plakaları Tüm sistem ekipmanı güvenli ekipman bağlı bir aşındırıcı olmayan ve ısıya duyarlı plaka üzerinde üreticinin adı, adresi, türü veya stili ve katalog numarası olacaktır. Boyutlar 1.07 Doğrulama Yüklenici, işin tüm detayları aşina alanındaki tüm boyutları doğrulamak ve engelleri önlemek ve yeni ekipman kurulumu sağlamak için tüm boru, kanal ve ekipman yerleri revize ederler. 1.08 Kalite Güvence A. Yüklenici cihazları sinyalizasyon ve cihazlar elektrikle uyumlu bırakmadan, Owner memnuniyeti, bu kontrol ekipmanı, kontrol ekipmanları modülleri, dedektörleri göstermek zorundadır ve ya tek bir üreticinin standart ürün, ya da kullanım için çapraz listelenen birbirleriyle. Sahibi tarafından veya sistem testi veya operasyonel deneyim tarafından belirlenen herhangi bir bileşenler uyumsuz ya da halka açık olmayan bir başka kullanım için ekipman veya Sahibi hiçbir ek ücret ödemeden uyumlu bileşenleri ile değiştirilir ya olmaya. B. Üreticinin temsilcileri ekipman nihai test gözetir. Üreticinin temsilcileri ekipmanın test ya da kurulum deneyimi 1 yıl en az olacaktır. Yüklenici paneli kurulumu ve test serbest yangın alarm ve köpük için üreticinin temsilcilerinin hizmet verecektir. C. Yüklenici başarılı kabul testleri tarihinden itibaren 1 yıl süreyle tüm işleri garanti eder.

1.09 İmalat Çizimleri A. Yüklenici sunacaktır (_) mağaza çizimleri tam set hangi shall Aşağıda belirtilen ürün veri sayfaları dahil olmak üzere ekipman ve malzemelerin eksiksiz bir listesini içerir. B. Yüklenici önce Sahibi gelen mağaza çizimleri yazılı onayını aldıktan sistem kurulumu başlar olmayacaktır. Bu bölümde gerekli olan tüm çalışmaları için gerekli tüm bilgileri içeren C Sadece tam yarışma başvurularını gözden geçirilecektir. Eksik yarışma başvurularını olacak gözden olmadan Yükleniciye döndü. yarışma başvurularını zamanlama veya işin tüm yönleriyle phasıng, ve nasıl iş proje için gerekli olan diğer yenileme ve inşaat ile koordine edilecektir belirlemelidir. D. tam mağaza çizim Teslimi tüm çapraz referanslı çizimler ve belgelerin kopyaları da dahil olmak üzere sistemin kurulumu için gerekli ek bilgileri içerecektir. E. Bütün çizimler ve diyagramlar birörnek çizim yaprak hazırlanacaktır. Elektrik, HVAC, aydınlatma çıkış veya benzeri çizimler veya katalog veri sayfaları kopyalarını işaretlenmiş gerekli çizimler ve diyagramlar yerine kabul edilebilir değildir. Bu sunulması için gerekli olan diğer tüm bilgiler endeksli 3-halka bağlayıcı olarak teslim edilecektir. F. Tüm çizimler ve diyagramlar Yüklenicinin çizim başlığı, Yüklenicinin adı, adresi tam başlık bloğu, tarih de dahil olmak üzere revizyon ve hazırlayan en ve yorumcular baş harfleri içerecektir. Bu sunulması için gerekli G. Kat planı çizimleri arka plan olarak teklif çizimleri kullanılarak oluşturulabilir. H. Tüm çizimler ve diyagramlar 11 x 17 inç reprodüksiyon okunaklı izin yeterince açık olmalıdır. Mağaza çizim sunulması onayı üzerine, Gerekli düzeltmeler de dahil, Yüklenici (____) sağlayacaktır Kullanıcı kullanımı için 11 x 17 inç çizimler ve diyagramlar tam, tekrarlanabilir set. I. mağaza çizim Teslimi içerecektir: Miktarları ve üreticinin model numaralarını belirleme 1. tam teçhizat listesi. Bu liste de dahil olmak üzere her öğe için katalog veri sayfaları içerecektir: a. Boru, b. Boru bağlantı parçaları / yöntemler c katılmadan. Boru Askıları d. E vanalar. Sepet süzgeç f. Baskın g valfler. Akış kontrol valfleri

h. Alarm çek valfler i. İtfaiye bağlantı j. Hortum vanalar k. Deney başlığı l. Çek Vanalar m. Köpük konsantresi n. Otomatik Köpük konsantresi kontrol valfleri o. Köpük tankı s. Otomatik sprinkler q. Hava kompresörü r. Yangın alarm panelleri s. Isı dedektörleri t. Manuel yangın alarm istasyonları u. Denetleme cihazlar v. Alarm hoparlörler w. Yüksek yoğunluklu çaktığı x. Kombinasyon boynuz / Strobe üniteleri y. Güç kaynakları z. Parafudrlar aa. Piller bb. (Her tür örnekleri ile) Tel e kadardır. Kanal dd. Mesane Tankı (s) ee. Flowmax Oranlayıcı (lar) ff. Köpük sistemi hortum makaraları Belirleme 2. çizim efsane bilançosu: a. Tüm semboller cihaz veya ekipman, üretici ve üretici parça numarası türüne göre, çizimler üzerinde kullandı. Bu bilgiler üreticinin katalog veri sayfaları ve kurulum kılavuzlarına uygun olmalıdır. b. Tüm renk kodları ve boru, iletken / devre ve cihaz numaralandırma sistemleri. Gösteren: l / 8-inç veya daha büyük ölçekli (1/4-inç, vb yani) çizilmiş 3. Tek satır veya mimari kat planı çizimleri,: a. Kuzey ok. b. Grafik ölçekli göstergesi. c. (Kat başına birden fazla resim varsa) keyplan Çizim. d. Kullanın veya her oda veya alanın (yani, ofis, mekanik oda, depo) doluluk. ör. Tüm yangın koruma cihazları, teçhizat, yükselticiler ve elektrik bağlantılarının yerler. f. Noktadan noktaya, gerçek boru ve devre yönlendirme, kanallar ve iletkenlerin sayısı, boyutu ve türünü belirleme. örn. Boru kanalın her boyutta tel / kablo her türü için kesit alanı yüzde dolgu gösteren hesaplamalar doldurun. 4. Çalışma NFPA, kontroller, sprinkler, boru, vana, kanalizasyon, ve canlandırıcı tesir tüm ekipmanların inşaat ve konumunu gösteren çizimler de dahil olmak üzere 13 tarafından gerekli tüm bilgileri gösteren hidrolik tasarlanmış Köpük sistemleri için planlıyor. Tasvir 5. Detay çizimleri:

a. Tufan vana ve akış kontrol valfleri Vana Döşeme düzenleme. b. Tank bağlantıları ve trim, vanalar, tahliye vanaları, ve konsantre hatları ile Köpük mesane tankı oranlama sistemi Boru düzenlemesi. c. Detaylı kalkanlar için önerilen boru destek ve kısıtlama yöntemleri, yem şebeke, şube hatları, oranlama ekipmanları, kanalizasyon ve test bağlantıları. Tüm sinyal başlatılması ve tahliye sonlandırmaları ve pigtail / terminal özdeşleşmelerin türleri de dahil olmak üzere, gerekli tüm sonlandırmaları belirleme cihazları sinyal 6. Tipik bağlantı şemaları. Tüm alarm kontrol panelleri için 7. Ayrıntılı bağlantı şemaları terminal kimlikleri de dahil olmak üzere gerekli tüm uçları, tanımlama paneli modülleri, güç kaynakları, elektrik bağlantılarını, yardımcı fonksiyon röleleri ve solenoitler, uzaktan sinyal ekipmanı, bildirmeler, kontrol. 8. Hesaplamalar: a. Köpük (preaction) (kuru boru) (ıslak boru) NFPA 13 (ve NFPA 16A) gereksinimlerini karşılayan yağmurlama sistemleri için hidrolik hesaplamalar. b. NFPA 11, NFPA 13 (ve NFPA 16A) gereksinimlerini karşılayan Köpük oranlama sistemi hidrolik hesaplamalar. c. Her ile ilişkili olmayan alarm ve alarm yükü hem tanımlayan her bir güç kaynağı için güç kaynağı ve akü hesaplamaları. d. Conduit hesaplamaları doldurun. 1.10 Katalog Bilgi Formları A. üreticinin katalog veri sayfaları veya kurulum el / talimatlar göstermek veya birden fazla ürün veya proje ile ilgili olmayan ürünler, onlar oklar ya da diğer uygun araçlarla işaretlenmiş olacaktır açıklar. 1.11 İşletme ve Bakım Kılavuzu A. Yüklenici ön Çalışma (_) kopyalarını teslim edecektir ve Bakım Kılavuzu, içeren bir dizinlenmiş 3-halka bağlayıcı bağlanmış: Üreticiden donanımları ile paketlenmiş olarak 1. Komple üretici katalog veri sayfaları ve montaj kılavuzları / tüm cihazlar ve ekipmanlar için talimatlar, önerdi. Sistemin 2. ayrıntılı bir anlatım açıklaması. Alarm bildirim, sistem kapatma, sistem reset ve kontrollerin operasyon da dahil olmak üzere 3. Operatör talimatları. Rutin bakım ve test 4. ayrıntılı bir açıklama gerektiği gibi Tavsiye edilen yedek parça 5. listesi. Yüklü B. projesinin tamamlanmasının ardından, el revize edecektir Yüklenici sistemi ile tutarlı olması. C. (_) son Çalışma kopyaları ve Bakım Kılavuzları olacaktır onaylı olarak teslim.

1.12 Kayıt Çizimler A. Yüklenici koşullarını as-built belirtmek için mağaza çizimleri tüm sapmaları belirtmek için genel sistem için sitede onaylı alışveriş çizimleri ayrı bir dizi koruyacaktır. B. Bu çizimler her zaman bir akım durumda muhafaza edilmelidir. C. rekor çizimleri, yukarıda belirtilen mağaza çizimleri için gerekli tüm bilgileri içerecektir. D. rekor çizimleri tekrarlanabilir olacaktır, ve sunulacaktır Içinde blueline kopya (_) setleri (_) işgünü sonra birlikte Sahibi Nihai kabul testleri başarıyla tamamlanması. 1.13 Acil Onarım Yüklenici montaj ve garanti dönemi boyunca Sahibi hiçbir ücret ödemeden sistemleri için acil onarım hizmeti verecektir. 1.14 Test Raporları Kurulu sistemin tamamlanması ve test üzerine, Test raporları belirtilen performans kriterlerine uyumu göstermek için yapılan tüm saha testlerini gösteren kitapçık halinde teslim edilecektir. BÖLÜM 2 - ÜRÜNLER. MALZEME VE EKİPMAN 2.01 Boru ve Ek Parçaları Su veya Köpük çözümü içeren A. Boru, flanşlı, dişli, ya da alışveriş kaynaklı parçaları ile ASTM A-53 veya ASTM A-135 gerekliliklerini, ya toplantı takvimi 40 siyah çelik boru olacaktır. Parçaları demir veya dövülebilir dökme demir edilecektir. Parçaları ve flanşlar 175 psi az olmamak anma edilecektir. Başka bir yerde bu şartname izin sadece 1. Kesme oluk, mekanik kaplinler, yüklü, 250 psi en az puan edilecektir. Tüm mekanik kaplinler tek bir üreticinin ürünü olacaktır. Tüm elemanları, parça ve kavrama üreticisinin ürünü olacaktır kullanılan malzemeler, özellikle kavrama ile kurulum için üretici tarafından tasarlanmıştır. a. Armatür mekanik kavrama ile kullanıldığında, kaplinler ve bağlantı parçaları aynı üreticinin olacaktır. Farklı üreticilerin Kaplinler ve bağlantı parçaları herhangi bir sisteme karışmış edilmeyecektir. b. Boru rulo montajı için yivli zaman, rulo kanal açma makinası özel rulo oluk bağlantı ve montaj üreticisi tarafından sağlanan makine olacaktır. üreticileri parçaları ve kaplinler diğeriyle üreticinin rulo kanal açma ekipmanının kullanılması yasaktır. 2. Boru 8 inç ve daha büyük program 30 olabilir boyutları. Tufan vanalar, basınç düşürücü vanalar, basınç ve tahliye vanaları ile temin 3. Trim boru vana üreticileri tarafından sağlanan standart bileşenler olacaktır. Boru boyutu indirimleri için Armatür 4. su yolları azaltarak konik olması olacaktır. Suyolu boyutu ani değişiklikler azaltılması armatür kabul edilmez. B. Boru ve 3x3LV köpük konsantresinin içeren bağlantı parçaları bu özel konsantresi ile birlikte kullanılmak üzere konsantre üreticisi tarafından onaylanmış malzemeler olacaktır. Parçaları 175 psi az olmamak anma edilecektir.

2.02 Boru Askıları A. Askılar NFPA 13 ile uyumlu olacaktır. B. Askıları ve aksesuarları çelik galvanizli olacaktır. 2.03 Vanalar Su veya 3x3LV Çözümü ile Temas A. Vanalar 1. Tüm vanalar UL olacaktır veya FM amaçlanan kullanım için onaylanmıştır. 2. Vanalar dökme demir inşaat olacak ve 175 psi az olmamak bir çalışma basıncı için puan edilecektir. 3x3LV Konsantre ile Temas B. Vanalar 1. Vanalar pirinç veya bronz yapıda olmalıdır ve 175 psi az olmamak bir çalışma basıncı için puan edilecektir. 3x3LV konsantresi ile temas vanalar için 2. Koltuk ve conta malzemesi 3x3LV konsantresi ile uyumlu olacaktır. C. Tüm vanaların basınç derecelendirme karşılamak veya sistem içinde mevcut maksimum çalışma basıncını geçmemelidir. 2.04 Pislik A. Basket Süzgeç 1. Sepet süzgeç 175 psi için puan demir flanşlı gövde ve kapak flanşı dökme gelmiş olacaktır. 2. Süzgeç sepet 1/4 inç delikli perfore paslanmaz çelik sac oluşmuş olacaktır. Sepet asgari% 50 açık alana sahip olacaktır. Süzgeç% 50 tıkandığında sepetli bir süzgeçten geçen akışın sürtünmeden dolayı 3. Basınç düşüşü 6000 gpm bir akış oranında 6 psi geçmeyecektir. 3x3LV Konsantre ile Temas B. Pislik 1. Pislik pirinç veya bronz inşaat organları olacaktır, ve 175 psi az olmamak bir çalışma basıncı için puan edilecektir. 2. Süzgeç sepeti paslanmaz çelik sac perfore edilir. 2.05 Baskın Vanalar Manuel ve otomatik çalışma için uygun bir tam ve işletilebilir 24 volt DC elektrik manyetik tahrikli yağmurlama sistemi için gerekli A. Tufan vanalar standart trim sağlanacaktır. B. Deluge vanalar ya olmayan mandallı ya da mekanik dayanma Çeşidi olacaktır. Tufan vana Döşeme C. Vidalı boru ve bağlantı parçaları teflon bant ile kapatılmış olacaktır. D. alarm basınç anahtarları ile vana sağlayın. 2.06 Akış Kontrol Vanaları

Manuel ve otomatik çalışma için uygun / kapama yağmurlama sistemi üzerinde çalıştırılan bir tam ve işletilebilir 24 volt DC elektrik solenoid için gerekli A. Akış kontrol valfleri, standart trim sağlanacaktır. Vana Döşeme ve solenoid elektrik tahrikli vana açma ve kapama için düzenlenecektir. Bir diyafram tokmağı işletilen B. Akış kontrol valfleri, olmayan dayanma Çeşidi olacaktır. Valf vananın yüz plakasını çıkarmadan, valf trim çalışması ile dışarıdan sıfırlanabilen olacaktır. C. Akış kontrol valfleri dik açı model türü olacaktır. Akış kontrol valfi Döşeme D. Vidalı boru ve bağlantı parçaları teflon bant ile kapatılmış olacaktır. 2.07 Alarm Kontrol Vanaları Alarm çek valf tam bir kurulum için standart trim sağlanacaktır. Geciktirme odaları gerekli değildir. 2.08 Otomatik Yağmurlama 3x3LV (kuru boru) (ıslak boru) (preaction) yağmurlama sistemleri için otomatik sprinkler (3/4 inç) delik, (dik) pirinç (sarkık) (165) için puan yazın (standart (% -inç) olacaktır 212) (286) ° F. (Yağmurlama özellikle üreticinin konsantresi ve korunacak yakıtla kullanım için listelenmiş olacaktır.) 2.09 Denetim Hava Basınç Sistemi A. 3x3LV (kuru boru) (preaction) yağmurlama sistemleri için denetim hava basıncı 10 psi aşmamalıdır. B. kayış tahrik tipi pistonlu hava kompresörü 3x3LV (kuru boru) (preaction) sistemleri tedarik büyüklükte Yüklenici tarafından sağlanacaktır. Doğrudan sürücü, yükseltici monte hava kompresörleri kullanılmayacaktır. (Tufan) üreticisi standart ürün olan C. Hava basıncı bakım cihazları, (ön-eylem) (kuru boru) vana, her 3x3LV (kuru boru) (preaction) sistemi sağlanacaktır. Denetim sistemleri D. Düşük hava basıncı anahtarları sağlanacaktır. Su veya 3x3LV Çözüm için 2.10 Basınç Gages Çizimleri ve standart vana trim parçası olarak her (tufan) (akış kontrolü) vana belirtildiği A. manometreler monte edilmelidir. 300 psi - B. mastar 0 menzile sahip olacaktır. C. arama boyutu çapı% 3 inç, en az olacaktır. arama siyah mezuniyet ve rakamları beyaz olacaktır. D. Gages şok izolatörler ile sağlanacaktır. 2.11 3x3LV Konsantre A. 3x3LV köpük konsantresi% 3 oranında çözüm orantılı zaman hidrokarbon yakıtların ve polar çözücü, suda çözünür yakıtlar hem içeren yangınları söndürme yeteneğine sahip olacaktır. konsantratın viskozitesinin 1500 cpsi aşmaması eder. 3x3 konsantre olacaktır

TEKNO YANGIN

part number_.

Sahibi bir temsilcisi sağlanan türü ve köpük miktarı doğrulandı kadar B. orijinal köpük kaplar iş yerinde kalacaktır. 2.12 Köpük Diyafram Tankı A. Tank kodlu bir (dikey) (yatay) silindirik çelik ASME olacaktır Bir naylon basınç oranlı araç iç basınçlı kap konfigürasyonunda şekillendirilir Buna-N mesane güçlendirmiştir. Tank (lar) 175 psi çalışma basıncı için tasarlanmış ve hidrostatik en az 262 psi test edilecektir. Tank iç ek korozyon direnci için bir epoksi yalıtıcısı ile kaplanacaktır. Mesane tankı (ler) UL veya FM sisteminde kullanılan konsantresi ve dozajlama (ler) türü ile birlikte kabul edilir. Diyafram tankı sahip olmaktır minimum_gallon kapasitesi yeterli köpük konsantresinin temin etmek üzere Sistem toplam deşarj akışta köpük çözeltisi boşaltılması, belirtilen süre için. mesane tankı gerekli tüm çıkışları ile tam olmak ve tank çapı veya iki eyer eşit sürekli kaynaklı etek gibi uygun destekler gibi destekler. Mesane tankı üzerinde ilişkili Döşeme bronz boru ve bağlantı parçaları içerecektir, dört 1 "bronz top. Vana adı ve çalışma konumu ve kırılmaya dayanıklı polikarbonat görüş göstergesi tasvir güvenli etiketinde vanalar mesane tankı, Oranlayıcı (ler) ve köpük konsantresi Tek bir üretici ürünü olacaktır. mesane tankı, bir Ansul Bölüm No._ olacaktır. 2.13 Oranlayıcı (ler) A. Oranlayıcı (ler) UL, ve / veya FM onaylı ve oran 3x3LV% 3 çözeltisi içine konsantre olacaktır olacaktır. B. Oranlayicilar altı (6) inç nominal boyut olacaktır. C. oranlayıcılar flanşlar türü arasında olmalıdır. D. köpük Oranlayıcı (ler) doğru orantı için tasarlanmış bir modifiye Venturi tip ve tüm çözüm 2.500 gpm kadar 65 gpm akar su sistemi içine köpük konsantresi karışmasını kontrol eder. Sistem sistemine doğru orantı köpük akar sistemi hesaplanan çözüm akış hızına kadar, akan iki sprinkler maksimum hesaplanan akış ile başlayan eder. Oranlayıcı ölçüm deliği 3x3LV değişen akımlarının su akımına konsantre enjekte için tasarlanmış bir değişken delik, olacaktır. ölçme deliği paslanmaz çelik olacaktır, ve dozajlama iç hareketli parçalar TEFLON yapışmasını en aza indirmek için kaplanacaktır. E. Oranlayıcı (ler) ._ bir Ansul Flowmax Oranlayıcı, Parça No (lar) olacaktır. 2.14 Otomatik köpük Konsantre Vanalar Burada belirtilen A. Otomatik köpük konsantresi vanaları hidrolik vanaları kontrol edilmelidir. Sağlanan tüm otomatik köpük konsantresi vanalar aynı tip olmalıdır. B. Hidrolik Kontrollü Küresel Vanalar 1. Hidrolik kontrollü küresel vana bağlantı köpük konsantresi boru gibi aynı nominal büyüklükte 1/4 dönüş küresel vana, olacaktır.

2. vana gövdesi bronz veya paslanmaz çelikten olacaktır. Valf top paslanmaz çelik olacaktır. 3. Valf 1/4 dönüş vanaları açık / kapalı kullanım için tasarlanmış, bir 316 paslanmaz çelik hidrolik aktüatör ile sağlanacaktır. aktüatör silindir su basıncı ile kullanım için tasarlanmış olmalıdır ve su basıncı en az 160 den psi için puan edilecektir. Köpük sistemi çalıştırıldığında kadar 4. kapak kapalı pozisyonda olacaktır. Çizimlerde gösterildiği gibi aktüatör Su basıncı, tufan vana veya alarm çek valf alarm hattından sağlanacaktır. 5. valf harici mekanik pozisyon göstergesi olacaktır. 6. Vana koltuklar, cam takviyeli Teflon ™ malzemeden olacaktır. 7. aktüatör minimum 40 psi su basıncı ile valf işletmek ve harici bağlantı sistemleri için ortak bitişik ekipman, personel yaralanma, kirlenme hiza sorunları neden olabilir harici hareketli parçalar bulunacaktır için tasarlanmış ya da çekilme potansiyeli olacaktır kurcalama neden oldu. 2.15 Köpük Su El Hortum İstasyonları A. köpük-su hortumu el istasyonları basınçlı su dışında hiçbir harici güç kaynağı gerektiren kendine yer köpük oranlama birimleri, olacaktır. B. Birimi 36 galon minimum kapasite dikey mesane tankı oluşur. Tank ek korozyon direnci için bir epoksi yalıtıcısı ile kaplanacaktır. Tank kabuk baş açıklığı ve bir dişli pirinç dolum kapağını dolduracak iç çapı 4 inç ile donatılmış olacaktır. C birimi iki inçlik dişli dozajlama sahip olacaktır. birim su sadece çalıştırılması için bir konsantre kapatma vanası ile temin edilir. D. ünitesi minimum basınç düşüşünü sağlamak üzere tasarlanmış düz yoluyla iç parçaları, metal bir hortum makarası ile sağlanacaktır. makara başlığı ile 1 1/2 inç hortum 75 ayak tutma kapasitesine sahip olacak ve manuel jant geri sarma olacaktır. makara hortumun sökülme önlemek için bir kilitleme mekanizması temin edilir. Hortum sürekli akış 175 psi minimum çalışma basıncı tip, yağ ve kimyasal maddelere dayanıklı, ve 400 psi test olacaktır. meme, 100 psi 95 gpm nominal akışı için puan değişken akışı (su / AFFF), olacaktır. Köpük istasyonları Ansul Parça No._ olacaktır. Köpük-su hortumu istasyonları E. köpük konsantresi UL, ve kapalı kafa yağmurlama sistemi için kullanılan konsantre maç olacaktır.

2.16 Yangın Alarm ve Releasing Panelleri A. paneli serbest köpük sistemi işletim ve belirtilen denetim işlevlerini sağlayacaktır, ve gibi çizimler üzerinde gösterilen. 1. solenoidler için devreleri serbest içerir köpük bırakmadan paneli, sabit kablolu olacak, UL hizmetini serbest bırakmak için sıraladı. 2. Yangın alarm paneli, bir UL, adresli paneli olacaktır. B. Yangın alarm sistemi çalışma gerilimi 24 VDC olacaktır. C. Tüm yangın alarm sistemi kontrol ekipmanları sistemi genişleme ve servis kolaylaştırmak için modüler yapıda olmalıdır. D. tüm yangın alarm sistemi kontrol ekipmanları, metal veya metal ve cam muhafazaları kilitleme muhafaza edilecektir. Tüm manuel kontroller arkasında dolap kapıları kilitli edilir veya anahtar işletilen, ya da her ikisi. Tüm kilitleri hem anahtarlı edilecektir. E. Alarm ve sorun koşulları her bölge için bildirildiğinde edilecektir. F. Tüm devreler Ulusal Elektrik Kodu ile tanımlanan (güç sınırlı) (non-güç sınırlı) yangın koruyucu sinyal devreleri olarak monte edilecektir. Herhangi bir veya tüm piller, herhangi bir kaynaktan gelen bir program yeniden yükleme gerektirmeyen eder dahil gücünün G. Kaybı,. Birincil güç veya primer veya acil güç uygulayarak dizisinin kaybı alarmı, denetim veya sorun sinyallerinin iletimi etkilemez. H. (ortak yangın alarm ve ortak sorun sinyallerinin otomatik şanzıman çizimlerinde belirtilen bir şehir kravat telefon röle tarafından sağlanacaktır. Denetim alarmlar sorun sinyalleri olarak aktarılan edilecektir.) I. stand-by güç otomatik ve anında normal AC güç kaybı üzerine geçecektir Bir güç aktarma devresi. J. panelini serbest köpük her biri için bir kesme anahtarı içermelidir Bireysel serbest bölge. Herhangi bir serbest bölgeyi devre dışı bırakılması bir sorun durumuna neden olacaktır. 2.17 Güç Kaynakları A. Bütün yangın alarm sistemi AC güç bağlantıları başka hiçbir yük (ler) hizmet veren özel devreler aracılığıyla kablolu edilecektir. Her AC güç devresi hizmet girişinde ve yangın alarm sistemi arasında bir tek, onaylanmış ayırmadan araçları ile sağlanacaktır, ve, ilgili tüm bağlantıları ile birlikte, tamamen onaylanmış elektrik muhafazaları veya kanallar içinde tesis edilecektir. B. yangın alarm sistemleri tüm bölümleri tasarlanmış ve (şarj edilebilir) pil bekleme çalışabilen olarak donatılmış olmalıdır. Normal (AC) güç başarısızlık üzerine C. sistemleri (ler) etkilenen kısmı (ler) otomatik olarak normal sistem Müjde veya operasyonun aksamadan pil gücüne geçiş eder. Herhangi bir güç kaynağı / bekleme bataryaya bağlı D. Tasarım yük nominal (sürekli) kapasitesinin% 80ini geçemez. E. Bekleme pil kapasitesi, tüm sistemi korumak için yeterli olacaktır (_) dakika sonra (_) saat, olmayan bir alarm durumunda Tam yük alarm durumunda.

F. Güç kaynakları (_) saat maksimum tamamen boşalmış durumdan, bunlarla ilgili pilleri şarj yeteneğine sahip olacaktır. 2.18 Isı Algılama Isı algılama sistemi nokta tipi, hızı telafi algılama olacaktır. A. Nokta Tipi, Hızı Dengelenen Isı Algılama 1. Isı dedektörleri için puan otomatik olarak kendini geri, hız dengeleme tipte olacaktır (_) F ° 2. Isı dedektörleri var (_) teller, bir (A sınıfı kurulacak olacaktır 4 telli) (B Sınıfı, 2 telli) sistemi. 3. Isı dedektörleri mühürlü, su geçirmez, bağlantı kutuları monte edilmelidir. Kullanılacaktır Terminal şeritler, tel fındık yasaktır. Her bölgeden 4. ek cihaz köpük odasında paneli serbest köpük yakın bir yerde test amaçlı sağlanacaktır. 2.19 Sesli Bildirim Aletleri Sesli uyarı cihazları bir kullanım için yüzeye monte, uygun olacaktır elektriksel denetimli devre ve bir ses çıkış derece ile en az (_) (_) ayaklarına dBA. Aletleri serbest paneli ile uyumlu olmalıdır. Tüm kablolama NFPA Standartları 72 ve 70 şartlarına uygun olmalıdır. 2.20 Yüksek Yoğunluklu Strobes Yanıp sönen birimi (_) in bir en düşük etkili yoğunlukta katı halde olacaktır kandela-saniye. Birimler serbest paneli ile uyumlu olmalıdır. Tüm kablolama NFPA Standartları 72 ve 70 şartlarına uygun olmalıdır. 2.21 Kombinasyon Korna / Strobe Üniteleri Kombinasyon boynuz / Strobe üniteleri kullanılmak üzere yüzeye monte, uygun olacaktır elektriksel denetimli devre ve bir ses çıkış derece ile en az (_) (_) ayaklarına dBA. Yanıp sönen birim minimum etkili olan katı hal olacaktır (_) candela-saniye yoğunluğu. Birimler bırakmadan ile uyumlu olacaktır Panel. Tüm kablolama NFPA Standartları 72 ve gereklerine uymak zorundadır 70.

2.22 Manuel Yangın Alarmı İstasyonları A. El yangın alarm istasyonları çizimlerde gösterilen yerlerde kurulacaktır. B. Manuel yangın alarm istasyonları UL ve çift hareketli Çeşidi, listede edilecektir. İstasyonlar kırılma cam Çeşidi olmayacaktır. C. Manuel yangın alarm istasyonları sıfırlama için bir anahtar gerektirir. Anahtar yangın alarm paneli için anahtar maç olacaktır. D. Manuel yangın alarm istasyonları olacaktır (yüzey) (yarı-gömme) istasyonuna üstüne yerden "(_), duvar veya kolonlar üzerinde hava backboxes ve uygun montaj donanımı kullanarak, monte edilmiş. 2.23 Valf Denetleme (Sabotaj) Anahtarlar A. Vana denetim anahtarları su temini, köpük konsantresi kaynağı ve köpük çözeltisi kontrol vanaları tüm yüklü olmalıdır. B. Vana denetim anahtarları üreticinin montaj talimatlarına uygun olarak monte edilmelidir yüklü oldukları üzerinde vana türü için uygun olacaktır, ve metal gövdesi sahip olacaktır. Anahtarlar UL listeli FM onaylı veya olacaktır. 2.24 Kablolama ve Conduit A. Bütün alçak gerilim kablo katı bakır olacaktır. B. Tüm AC güç kablolama katı bakır veya çok telli bakır olacaktır. C. Tüm kablolama (çıplak kalkan drenaj iletkenler hariç) 600 volt için izole edilecektir; (sınırlı güç) için NEC Madde 760 başına yalıtım türü devreleri (non-güç sınırlı). D. alüminyum tel kullanılması yasaktır. E. Boru UL, (sert galvanize) (elektrik metalik boru) (ara metalik boru) çelik, en az 3/4 inç boyutu listede edilecektir. Cihazlara kamçı için kullanılan F. Esnek boru UL edilecektir, en az 3/4 inç boyutunda, sıvı geçirmez, esnek metal boru, 6 ayak maksimum uzunluğu. 2.25 Özel Araçlar ve Yedek Parçaları Ekipmanın bakım için gerekli özel aletleri olacaktır döşenmiş.

BÖLÜM 3 - MONTAJ VE UYGULAMA 3.01 Boru Eklemler ve Ek Parçaları A. Eklemler NFPA 13 uygun olmalıdır, ve, flanşlı dişli veya kaynaklı dükkanı edilecektir. Hiçbir kaynak veya alev kesme binasında izin verilmeyecektir. Çizimler üzerinde belirtilen yerlerde Mekanik yivli kaplinler sadece sağlanacaktır. B. Dişli boru eklem teflon bant ile kapatılmış olacaktır. Boru boyutları C. azalma tek parça parçaları azaltılması konik ile yapılacaktır. burçlar veya suyolu boyutu ani değişiklikler parçaları kullanımı yasaktır. Fabrikasyon azaltılması tertibatları veya kaynaklı çıkışları çizimlerde belirtilmiştir D., bu bağlantı parçaları konik olması gerekli değildir. 3.02 Boru Askıları A. Askılar ve destekler tüm çalışma koşullarında doğru pozisyonda desteklenen yükü korumak için yeterli olacaktır. B. Askı çubuk boyutları NFPA 13 ile uyumlu olacaktır. C. Askılar ve destekler dışında (_) metre daha fazla aralıklı edilecektir ve ya boru hatları doğrultusunda değişiklikler yakın olmalıdır. Askılar herhangi bir tişört ya da dirsekten (_) metreden fazla yer verilmeyecektir. D. Hiçbir boru diğer boru desteklenen edilecektir. Yapı elemanlarının E. Kesme yasaktır. Canlandırıcı 3.03 Sway (Boru uygun yön değiştirir nerede sağlanacaktır canlandırıcı Sway NFPA 13 ile Ek A, paragraf A-3-5.3.5.1.) 3.04 Sistem Süzgeçler A. tüm sistem boru tahliye vanaları daha yüksek 7 metre bitmiş yerden monte edilmeyecektir NFPA 13 uyarınca drene sağlanacaktır. B. Tahliye vanaları ilişkili yağmurlama bölgesini belirtmek için kalıcı tanımlama etiketleri ile sağlanacaktır. 3.05 Kimlik A. etiket ve akış oklar yönü ile boyunca boru ve ekipman belirleyin. B. anahtarlık ile vana tekerlek sabitlenmiş her kontrol vana pirinç numarası etiketleri sağlayın. 3.06 Yangın Alarm ve Kontrol Sistemi Denetimi

A. burada özellikle izin haricinde, Sistemin düzgün çalışması için gerekli olan tüm kablolama, açılır ve şort toprağa elektrikle denetimli olacaktır. Denetlenen devreler üzerinde Kablolama hataları sorun koşullarını başlatacaktır. NFPA 72 ile tanımlanan B. Nokta tipi ısı algılama devreleri (Sınıf A, Stil D) (B Sınıfı, Stil A) olacaktır. Köpük (kuru boru) üzerine basınç anahtarları (preaction) NFPA 72 ile tanımlanan (ıslak boru) yükselticiler (Sınıf A, Stil D) (B Sınıfı, Stil A) olacaktır C. Devreleri. NFPA 72 ile tanımlanan tahliye sinyal aletleri D. Devreler (Sınıf A, Stil Z) (B Sınıfı) olacaktır. Manuel yangın alarm istasyonları, ıslak boru Waterflow anahtarı ve NFPA 72 ile tanımlanan denetim anahtarları (Sınıf A, Stil 6) (B Sınıfı) olacaktır tüm vana E. Devreleri. F. devreleri serbest Tüm yangın algılama sistemi "Sınıf B" iki telli devre olacaktır. G. herhangi bir aygıt devre başlatma veya serbest devresinde herhangi tek bir açık veya tek toprak durumu bir sorun sinyali neden olacaktır. H. Tüm AC güç bağlantıları ve tüm akü bağlantılarını elektriksel denetlenecektir. Herhangi bir yangın alarm sisteminin Ayırma (birincil veya yedek) güç kaynağı, bir sorun sinyali neden olacaktır. I. Bütün güç kaynakları / pil şarj normal AC çalışma gücü kaybı için denetlenir. Herhangi bir güç kaynağı / akü şarj cihazı AC güç kaybı bir sorun sinyal neden olacaktır. J. Tüm bekleme piller sürekli sistem tarafından takip edilir. Düşük pil ya da eksik pil koşulları sorun sinyali neden olacaktır. K. tüm cihazlar başlatılması ve serbest cihazları tür cihazın çıkarılması sorun sinyali neden olacaktır ki böyle denetlenecektir. 3.07 Yangın Koruma Boruları A. Bu bölümün gereksinimleri tüm yangın koruma sistemi kanallar, elektrik muhafazaları, Terminal dolaplar, bağlantı kutuları, pullboxes ve cihaz backboxes için geçerlidir. B. Boru sistemleri, yangın koruma sistemi adanmış olacaktır ve hiçbir ilgisiz iletkenleri içerecektir. C. Tüm yangın koruma sistemi kanallar belirtilen boyutlarda ve tiplerde olacaktır. 1. Tüm kanallar sadece cihazlara kamçı için kullanılan esnek metal boru hariç (sert galvanize) (elektrikli metalik boru) (ara metalik boru) çelik, 3/4 inç çaplı minimum olacaktır. 2. kanallar tüm bağlantıların hava geçirmez teflon bant ile kapatılmış olacaktır. 3. Boru içinde ihtiva iletkenlere göre boyutlandırılmış edilir. Yangın alarm sistemi boruları için kesit alanı yüzdesi dolgu (_)% aşmayacaktır. D. Tüm boru sistemleri yönlendirilir ve fiziksel hasar olasılığını en aza indirmek için tesis edilecektir.

Esnek boru cihazlara kamçı hariç 1. Tüm kanallar, sağlam yapısal üyeleri veya kalıcı duvarlar inşa önem verilecektir. 2. Tüm kanallar yapısal elemanlar oluşturmak için paralel ya da dik ya da yönlendirilmiş olacaktır. Bir pencere, kapı, merdiven veya bir geçiş yolunun herhangi bir bölümünü engel olmayacak şekilde 3. Tüm kanallar bir yükseklikte monte edilecektir. Bir pencere, kapı, merdiven veya bir geçiş yolunun herhangi bir bölümünü engel olmayacak şekilde 3. Tüm kanallar bir yükseklikte monte edilecektir. 4. Tüm kanallar, bağlantı kutuları, kutuları, Terminal dolapları, elektrik muhafazaları çekin ve cihaz backboxes muayene, test, servis ve bakım için kolayca erişilebilir olmalıdır. 5. Burçlar önce tel kurulumu, tüm kanalların bitiminde verilecektir. 6. bağlantı kutuları gereklidir kanalın toplam uzunluğu en aza indirmek için gerektiği şekilde monte edilebilir. Tüm iletkenler arzeden, bağlantı kutuları çekilir edilecektir. 7. Tüm cihaz backboxes, bağlantı kutuları ve terminal dolaplar iletkenlerin sayısı içerdiği karşılamak büyüklükte olacaktır. Uzatma halkaları veya uzatma kutuları yasaktır. 8. Tüm bağlantı kutuları, kutuları, Terminal dolapları ve cihaz backboxes çekin ve yuvarlanma yollarının contalı ve hava geçirmez olmalıdır. Tüm alarm sistemi devreleri E. Sonu-line dirençleri% -watt en az puan edilecektir.

3.08 Yangın Koruma Sistemi İletkenler A. Bu bölümün gereksinimleri, cihaz, bildirim cihazı başlatma fonksiyonu, uzaktan sinyal, AC ve DC güç ve topraklama / kalkan tahliye devreleri serbest, tüm sinyal hattı da dahil olmak üzere, tüm yangın koruma sistemi iletkenler için geçerlidir. B. Tüm iletkenler olacaktır: 1. Yeni. 2. boru Yüklü. Cihazlar arasında ve cihazların ve aracı terminali dolapları arasındaki Sürekli 3.. 4. Alçak gerilim iletkenleri tek veya No. (_) AWG olacaktır bükümlü çift iletkenler ve Multiconductor için No (_) AWG, bükülmüş, ceketli kablolar, asgari. Iletkenler C. Eklemelerine özellikle yasaktır. D. tüm yangın alarm sistemi iletkenler burada belirtilen tip (ler) olacaktır. 1. Tüm iletkenler, AC güç iletkenler, kalkan tahliye iletkenler ve topraklama iletkenlerinin hariç, katı bakır olacaktır. 2. telli bakır iletken AC güç iletkenleri, kalkan tahliye iletkenler ve topraklama iletkenlerinin sadece kabul edilebilir. E. Bütün yangın alarm iletken sonlandırmaları bağlantı kutuları, cihaz backboxes terminal dolapları, kontrol panelleri ya da diğer uygun metal muhafazaları içinde olmalıdır. F. Tüm kontrol paneli kablolama bu bölümün gereklerine uygun olmalıdır:

1. Tüm kontrol paneli kabloları tamamen giyinmiş ve naylon kravat tamamladı ile birlikte olacaktır. Bireysel iletkenler ilişkili terminal bağlantıları 90 ° açılarla çıktı ile Kablolama, kontrol panelleri içinde terminal şeritler paralel yönlendirilir edilecektir. AC güç iletkenler birlikte ve alçak gerilim iletkenleri ayrı olarak döşenmelidir edilecektir. En az 2-inç ayırma AC güç iletkenler ve alçak gerilim iletkenleri mümkün arasındaki muhafaza edilecektir. 2. Kontrol panelleri yuvarlanma olarak kullanılmamalıdır. Bir kontrol paneli içinde sona olmayan iletkenler kontrol paneli aracılığıyla yönlendirilir edilmeyecektir. G. Yangın Alarm iletkenler üç kategoriye ayrılacaktır: 1. Isı dedektörü devreleri. 2. Diğer alçak gerilim devreleri. 3. AC Güç Devreleri. Yangın alarm iletkenlerin H. Her kategori fiziksel ayrılmış, özel kanalların monte edilmelidir. I. Tüm yangın alarm devreleri bükülmüş ve korumalı olacaktır. Tüm iletken koruma sadece ilişkili kontrol panelinde topraklı devrenin uzunluğu için (eklerle) sürekli olacaktır. J. Tüm yangın alarm devreleri NFPA 72 uyarınca (güç sınırlı) (non-güç sınırlı) devreler olarak monte edilecektir. Terminaller yasaktır çevresindeki K. İletkenler ilmekledi. L. T-vurma yasaktır. M. Tüm devreler son sonlandırmaları yapılmadan önce bunların yalıtım voltaj için test MEGGER edilecektir. 3.09 Aşırı Gerilim ve Aşırı Gerilim Koruması Tüm yangın alarm devreleri elektrik hattı dalgalanmalarına ve aşırı gerilim korunacaktır. 3.10 Test A. Genel Koşullar

1. Tüm sistem test Yüklenici tarafından hazırlanan onaylı test protokollerine uygun olarak yürütülecektir. Ayrıntılı test prosedürleri, dokümantasyon sayfaları ve beklenen test sonuçları da dahil olmak üzere yazılı sınav protokolleri içinde Sahibine teslim edilecektir (_) İhalenin gün. 2. tamamlayan ve montajdan önce kabul edilmesini, Yüklenici NFPA 13 (ve 16A) tarafından gerekli tüm testlerin (231) (231C) sistemi tabi olacaktır, ve bir sertifika ile Sahibi verecektir. 3. Yüklenici, tüm diğer yapı gereksinimlerini karşılamak için plan ve program testi için gereklidir. Yüklenici planlamak zorundadır kesin kabul sahibi ile testler, (_) iş günü önce Nihai kabul testleri başlamasından. 4. Yüklenici testleri yapmak için onun pahasına tüm materyaller, ekipman ve personel bulunacaktır. 5. Yüklenici temizlemek ve testlerin tamamlanmasından sonra normal şartlarda tüm sistemleri ve alanları geri olacaktır. 6. köpük konsantresi testleri ve alarm ve algılama testleri nitelikli üretici temsilcileri tarafından yapılacaktır. 7. Yüklenici testi için köpük konsantresi sağlayacaktır. Tüm testler başarıyla tamamlanmasının ardından, Yüklenici köpük konsantresi ile (kendi) (kendi) tam kapasite köpük tankı (ler) dolum eder. tankı ve otomatik köpük konsantresi vana arasındaki köpük konsantresi boru da son test sonrası köpük konsantresi ile doldurulur. 8. Tüm nihai kabul testleri Sahibi tarafından tanık olacaktır.

B. Yüklenici Testi 1. Montaj öncesi son kabul testleri, Yüklenici asgari olarak, aşağıdaki testleri yürütür: a. Flushing ve hidrostatik testleri. b. Köpük çözüm konsantrasyon testi. c. Son sonlandırmaları önce tüm devrelerin Meggering megger test raporu ile yapılır. d. Denetim ve sorun koşulları için tüm yangın algılama ve alarm devreleri testi. ör. Ayar ve tüm valf denetim (sabotaj) anahtarları ayarlama. f. Yangın alarm ve kontrol sistemi testleri. 2. Test Raporları a. Gerekli Yüklenici testlerinin başarıyla tamamlandığını belgeleyen Yüklenici bir mektup temin edilecektir Sahibi (_) iş günü kesin kabulünden önce test. mektup, tüm yüklü sistemlerin kesin kabul testleri için, komple tamamen test ve hazır olduklarını ifade eder. b. Yüklenici Sahibi bir test raporu sunacaktır. Rapor yapılan tüm testler ve sonuçları açıklamak zorundadır. C. Kesin Kabul Testleri 1. Sahibi tüm testleri uyacaktır. 2. Hiçbir son kabul testleri tüm Yüklenici testlerinin başarıyla tamamlanmasından önce yapılacaktır. 3. Tüm nihai kabul testleri sürekli, ardışık gün esasına göre yapılacaktır. Belirtildiği gibi 4. kesin kabul testleri aşağıdaki testlerin oluşacaktır: a. Köpük çözüm konsantrasyon testi. b. Yangın alarm ve kontrol sistemi testleri. 5. Yüklenici Sahibi nihai kabul testi raporu sunacaktır. Rapor yapılan tüm testler ve sonuçları açıklamak zorundadır. D. Yıkama ve Hidrostatik Basınç Testleri 1. Tüm boru saniyede (_) ayak altında olmamak temizlenip edilecektir. 2. Tüm sistemler hidrostatik (_) psi az olmamak test edilecektir (_) saat. 3. Yüklenici ölçmek ve akış oranları ve basınçlara kaydetmelidir. Köpük Çözümü ile yağmurlama sistemi E. Testi 1. Köpük çözeltisi (_) dakikada (ler) için test bağlantısı taburcu edilecektir. 2. Test bağlantısından debi iki farklı akış hızlarında olacaktır. İki sprinkler gelen akış simülasyonu debi uygun çözüm oranı test edilecektir, ve sistemin maksimum tasarım debi de uygun bir çözüm oranı test edilecektir.

3. Belirtilen köpük çözüm konsantrasyon testi yapın. F. Köpük Çözüm Konsantrasyon Testi 1. Test Prosedürleri: a. Ayrı temiz kaplarda sistemden Köpük konsantresi ve su örnekleri çizin. Köpük konsantresi köpük konsantresi depolama tankından çekilir. b. Tasarım konsantrasyonları braketi, köpük ve su kontrol numunesi çözümleri karıştırın. c. Her bir kontrol numunesi çözümü için refractometer okuma belirleyin. Bu refraktometre değerlerini kaydedin. d. Köpük ve su meme test örneği çözümleri elde edilen okumalar ile okuma kaydedilmiş kontrol numunesi çözüm refraktometre karşılaştırın. ör. meme testi konsantrasyonları kayıt altına alınmalıdır. f. Test veya kontrol numunelerinin Sıcaklık köpük oranlama doğruluğunu belirleyen bir faktör olarak kabul edilmeyecektir. örn. Test numunesi toplama, kontrol numune hazırlama ve tüm refraktometre okumaları tanık ve sahibi tarafından doğrulanacaktır. G. Yangın Alarm ve Kontrol Sistemi Testi 1. Sistem testi, tüm kontrol ekipmanları operasyonel ve denetleyici test, ikaz cihazları, ısı dedektörleri içerecektir belirten aletleri, uzaktan sinyal cihazları, yardımcı fonksiyonlar, sistem kablolama ve güç kaynakları. Bu test sırasında 2., yangın algılama ve denetleme alarm sistemi tüm giriş ve çıkış özellikleri belirtilen işlev vardır. Test sırasında başlatılan tüm alarm ve arıza sinyallerinin 3. Makbuz, yangın alarm kontrol panelinin teyit edilecektir. Tüm yangın alarm kontrol paneli Müjde 4. Doğru etiketleme doğrulanacaktır. 3.11 Eğitim A. İlk Operatör Eğitimi Yüklenici (_) saat (_) eğitim oturumları yürütür Her köpük sistemlerinin özellikleri, işletme ve bakım ile sahibi personelini tanımak için. Eğitim seansları sahibi tarafından planlanan edilecektir.

B. Eğitim Gündemi Yüklenici Kullanıcı için önerilen eğitim gündemi sunacaktır yetkilendirme ( _ ) gün içinde inceleme ve onay devam etmek . Önerilen eğitim gündem aşağıdakileri içerecektir : Sistem çalışma 1. Genel Bakış . Sistem ekipman ve cihaz yerleri 2. Genel Bakış . 3. Manuel kontroller . 4. Manuel çalıştırma , test ve akış kontrol valfleri ve yağmurlama vanaları bakım . 5. Isı dedektörleri . 6. Ses / görsel sinyalleri ( hoparlörler , flaşörler , alarm / sorun LED ve buzzers ) . Kontrol panelinde ( alarm bildirim , alarm sessizlik , reset , alarm çınlıyor ) 7. Kullanıcı operasyonu . 8. Boşaltma ve köpük tankı için doldurma işlemlerini . İşletme ve Bakım Kılavuzu 9. İnceleme 10. Detaylı bakım prosedürleri . 11. Periyodik test prosedürleri .

Pinterest